Strona wykorzystuje pliki cookies, które usprawniają działanie serwisu. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. W innym wypadku ciasteczka będą umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO BADANIA

  • Co najmniej 24 godziny przed badaniem nie wolno spożywać alkoholu,
  • W dniu badania nie pijemy kawy naturalnej
  • Na 2 godziny przed badaniem nie spożywamy posiłku.

PRZEBIEG BADANIA

Nakłuwany jest opuszek palca i pobierana jest kropla krwi. Do nakłucia wykorzystywany jest sterylny, jednorazowy nakłuwacz używany do pomiarów glukozy we krwi.

Następnie kropla krwi nanoszona jest na szkiełko podstawowe i nakrywana szkiełkiem nakrywalnym, aby w ten sposób zapobiec wyschnięciu materiału przygotowanego do badania. Szkiełko z kroplą krwi umieszcza się pod specjalnym mikroskopem, który umożliwia bardzo duże powiększenie – kilkaset razy większe od zwykłego mikroskopu.

Mikroskop służący do badania żywej kropli krwi jest urządzeniem z jasnym polem widzenia. Badana próbka oświetlona zostaje strumieniem światła padającym równolegle do szkiełka, co pomaga dokładniej zaobserwować poszczególne elementy żywej krwi.

W trakcie prowadzonej analizy, zainteresowany może obserwować własną krew na ekranie komputera. Badanie żywej kropli krwi daje nam możliwość zaobserwowania procesu życia badanej kropli krwi.

Czas badania: 30-45 min